محبوب ترین غذاهای ایرانی از دید گردشگران

یکی از دلایلی که باعث شده کشور ایران هرساله میزبانی بسیاری توریست را بر عهده بگیرد، غذاهای ایرانی و خوشمزه آن است. هر کدام از شهر های ایران دارای غذای سنتی و مخصوصی است که به جذابیت آن شهر نیز می افزاید. غذاهای ایرانی تنوع زیادی دارند که هرکدام دارای مزه خاصی است. این غذاها در جای جای ایران با دستور های متفاوت پخته می شوند و مزه ای منحصر به فرد را به ارمغان می آورند. در ادامه چندی از این غذاها را معرفی کرده ایم.

محبوب ترین غذاهای ایرانی از دید گردشگران

فسنجان

این نوع غذا از خوشمزه ترین خورشت ها در ایران به شمار می رود. فسنجان یک غذای مخصوص مناطق شمالی کشور محسوب می شود اما در تمامی نقاط ایران تهیه می شود. همچنین هر منطقه از کشور برای پخت این غذا ممکن است از روش های مختلفی استفاده کنند که هر کدام نیز طرفداران خود را دارد. برای پخت این غذا نیز زمان زیادی لازم است.

فسنجان

کباب کوبیده

 کباب کوبیده نیز یکی از غذاهایی می باشد که در نقاط مختلف ایران تهیه می شود و جایگاه ویژه ای بین مردم دارد. اگرچه در پخت این غذا از میزان زیادی گوشت استفاده می شود اما ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. این غذا نیز مانند سایر غذا ها در سراسر ایران طبخ می شود و هر شهر از دستور پخت خاص خود استفاده می کنند. کوبیده از غذاهایی است که در منو اکثر رستوران ها پیدا می کنید.

کباب کوبیده

قورمه سبزی

از اصیل ترین غذاهای ایرانی که در بین همه مردم ایران چه کوچک چه بزرگ از محبوبیت خاصی برخوردار است، می توان به خورشت قورمه سبزی اشاره کرد. خورشت قورمه سبزی از آن دسته غذاهایی می باشد که در ذهن همه ایرانی ها خاطرات زیبایی را به جا گذاشته است. این غذا حاوی سبزی های مخصوص، گوشت گوسفندی و لوبیا می باشد؛ هر چند در نقاط مختلف ایران آشپزان خبره ایرانی ممکن است ترفند های خاص خود را به آن اضافه کنند.

قورمه سبزی

زرشک پلو با مرغ

زرشک پلو با مرغ یکی دیگر از غذاهای محبوب در بین ایرانی ها می باشد که در اکثر مجالس و مهمانی ها از آن استفاده می کنند. این نوع غذا نیز غذایی است که همه ایرانیان نیز آن را دوست دارند. برای پخت این غذا نیاز به زمان زیادی نیست و به راحتی در کمترین زمان آماده می شود.

زرشک پلو با مرغ

آش رشته

آش نیز یکی از غذا هایی می باشد که بیشتر در روز های سرد پاییز و زمستان خوردن آن لذت بخش است. این نوع غذا در هر کدام از نقاط ایران با یک دستور خاصی تهیه می شود. ترکیبات آش رشته شامل انواع حبوبات، سبزی مخصوص و رشته است. در مناطق مختلف آش رشته را همراه با کشک، ماست، آبغوره و … استفاده می کنند.

آش رشته

آبگوشت

از دیگر غذاهایی که در بین برنامه غذایی همه ایرانی ها دیده می شود و جزء محبوب ترین غذاهای ایرانی محسوب می شود، آبگوشت است. این غذای خوشمزه یک غذای سنتی محسوب می شود که برای هر ایرانی نیز یادآور خاطرات شیرینی است. هرچه بیشتر برای پخت این غذا وقت بگذارید، جا می افتد و خوشمزه تر می شود. آبگوشت می تواند یک غذای بسیار مناسب برای مهمانان باشد.

آبگوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شهر رامسر ، عروس شهر های ایران

سه‌شنبه 6 آبان 1399
شهر زیبای رامسر، در سواحل شمالی ایران، یکی از جواهرهای فرهنگی و گردشگری کشور می‌باشد. رامسر یکی از شهر هایی […]

سردبیر

امیر برادران

ما عاشق سفر و گردشگری هستیم و همواره تلاش می کنیم که تجربیات دیگران به صورت مقاله های آموزشی در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید با خواندن این دسته بندی از مقاله ها سفر خوشی را تجربه نمائید.

دسترسی سریع

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس